Як вирощувати троянди

09.05.2019 21:11
Категория: Здоровье Прочее

Ще з давніх часів троянду вважають символом кохання. Її назівають королевою квітів, і це не дарма. При довгій та кропіткій праці селекціонерів з’явилося безліч видів садових троянд. Що може бути прекрасніше для вашого саду ніж пахучі кольорові кущі троянд? Але, як і всі декоративні квіти троянди потребують постійного догляду. Тож наша рубрика допоможе Вам зробити вашу сабиду ще прекрасніше, розкривши основні правила догляду за трояндами.

 

Весна:

Знімаємо укриття. Більшість садоводів укривають на зимові періоди кущі землею, листям або тирсою. Іноді кущ повністю обматюють агроволокном. Коли настає весна такі укриття необхідно вчасно зняти.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: не слід з цим затягувати, адже троянди можуть зопріти або навіть отримати бактеріальне захворювання.

Весняна обрізка. Через 4-6 днів після зняття укривного матеріалу можна проводити весняну обрізку. Чайно-гібридні троянди при обрізанні ретельно формують. Висота куща повинна вийти більше 30 см. Залишити потрібно сильні здорові паростки, а внутрішні дрібні, криві гілки - вирізати. Троянди патіо обрізають на висоту більше 40 см. Вони також потребують надання форми. Грунтопокривні і поліантові троянди обрізають помірно, вирізають криві, хворі, старі пагони, прибираючи густоту.  Мініатюрним трояндам потрібен дуже обережний підхід - обрізати їх потрібно зовсім небагато.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Для всіх троянд - потрібно залишити від 2 до 6 пуп’янок на кожній гілці. Зріз повинен бути косим - на пів сантиметра вище пуп’янка.

Весняна підгодівля. З початком росту пагонів і набухання бутонів троянди в саду потрібно підгодувати. Найбільш зручна підгодівля сухим гранульованим добривом.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Підживлення проводиться тільки по вологій землі.

Профілактика захворювань. Якщо знаєте, що Ваші троянди в саду часто схильні до появи шкідників (наприклад, попелиці, кліща, листовійки та ін.), Краще профілактично їх обробити інсектицидним засобом.

Літо:

Полив. Звичайно, найголовніше в вирощуванні будь-яких рослин - це полив, особливо це стосується літнього періоду. Полив можна проводити з шланга, відра або садової лійки, а також методом розбризкування. Бажано, щоб зволожувати не саме рослина, а саме грунт під ним. На один кущ потрібно 5-15 літрів води. Полив проводиться не холодною водою. Рекомендована частота - один - три рази в тиждень, необхідність можна визначити за станом грунту і рослини. Нещодавно висаджені молоді рослини поливають частіше.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Не можна робити це в розпал спеки при полуденному сонці - є ймовірність отримати опік листя від сонячних променів.

Мульчування. У червні - липні грунт навколо кущів троянд бажано постійно культивувати. Відмінні результати дає і мульчування троянд. Грунт під трояндами покривають перегноєм, торфом, корою або тирсою. Це дозволяє грунті довше зберігати вологість і пролонгувати подачу поживних речовин. Періодично мульчу потрібно оновлювати, так як її змиває при поливі і дощах.

Секрет цвітіння. Щоб стимулювати рясне цвітіння - потрібно видаляти бутони, які відцвіли і обрізати довгі молоді пагони.

Осінь:

Підготовка до зими. Догляд за трояндами восени полягає в правильній підготовці рослин до зими. Потрібно припинити рихлити ґрунт, скоротити полив, залишити тільки прополку. Бажано провести профілактичні методи від шкідників і різних захворювань препаратами, що містять мідь.

Укриття на зимовий період. Перед настанням холодів троянді потрібно приготувати укриття, яке робиться з компосту, тирси, землі або торфу висотою від 25 до 30 см (в залежності від сорту) - цей матеріал насипається біля основи пагонів. Зверху можна доповнити укриття хвойними гілками.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: осіння обрізка троянд- це спірне питання. Деякі професійні садоводи, вважають, що ця міра необхідна, деякі - ні. Але, якщо ви вирішили обрізати ващі кущі - потрібно вирізати все, крім чотирьох-п'яти сильних молодих пагонів висотою 40-45 см, розташованих рівномірно, прибравши всі загущені і що ростуть усередині куща гілки. Робити обрізку слід перед укриттям куща на зиму.

Осіння підгодівля. З серпня кущі троянд підгодовують тільки фосфорно-калійними добривами, вони не повинні містити азот, який стимулює зростання. Фосфор і калій, навпаки, зміцнять рослину і полегшать її зимівлю. Можна застосовувати будь-яке осіннє універсальне гранульоване добриво для саду.

Сподіваємось, що наші поради Вам допоможуть створити сад своєї мрії. Успіхів Вам, наші дорогі садоводи та дачники!