У ЗАПОРІЖЖІ ВІДБУДЕТЬСЯ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНИХ ВОЇНСЬКИХ І ТРАДИЦІЙНИХ КУЛЬТУР

25.07.2017 10:54

З 13 по 16 серпня у Запоріжжі відбудеться ХІХ Міжнародний фестиваль національних воїнських і традиційних культур "Запорозький Спас" ім. Анатолія Єрмака, участь у якому візьмуть і представники Польщі, Чехії, Словаччини і Литви.

Цьогорічний захід матиме декілька особливостей. Він не буде обмежений територією Хортиці. Частина локації розташується в приміщеннях мерії, спортивного комплексу «Запоріжсталь», обласної філармонії (концерт за участі Ніни Матвієнко). А закриття ХІХ фестивалю відбудеться на Кам’яній Могилі.

При цьому, окрім розважальної, Фестиваль матиме й наукову складову. Розпочнеться він, наприклад, Міжнародною науково-практичною конференцією “Національні бойові культури в контексті світової цивілізації”. Адже той самий гопак належить не до танцювальної культури, а до бойової, – зазначив ініціатор і організатор заходу Олександр Притула. Обіцяють цікавих доповідачів, серед яких – Юрій Шилов, Володимир Пілат, Борис Шаповалов, Вадим Задунайський, Олександр Важенко.

Серед більш звичних для запоріжців заходів – Міжнародний Кубок з бойового мистецтва “Спас”, турнір з козацького фехтування та метання ножів на кубок “Запорозького Дуба”, майстер-класи та показові виступи з бойових мистецтв та національних видів боротьби, а також лицарський турнір з історичного фехтування.

Не обійдеться свято і без виставки народних майстрів, ремесел, досягнень культури, медових ярмарок і, звичайно ж, концертів.

Урочисте відкриття фестивалю заплановано на 14 серпня.

Проводиться фестиваль задля відродження та популяризації національних бойових мистецтв світу, показу суспільству нерозривного зв’язку національних бойових мистецтв народів світу з їх традиційною культурою