Два погляди на дії УПЦ МП у Запоріжжі

09.01.2018 14:40
Категория: Аналитика

 

Голова Запорізької обласної державної адміністрації  Констатин Бриль на своїй сторінці в соціальній мережі, дав коментар подій які пов’язані з діями навколо Української Православної Церкви МП стосовно відмови здійснити релігійний обряд над загиблою дитиною.

«Ісус Христос сказав, заповідь нову даю я Вам. Да любіть один одного, і потому пізнають що Ви мої учні, якщо любов будете мати між собою.

В Запоріжжі з кожним днем набирає обертів дискусія навколо Української Православної Церкви МП. 
Згідно з Конституцією, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Єдине, чого я особисто прошу від всіх жителів Запорізького краю: не роздмухувати конфлікт. Тим самим «граючи на руку» нашому ворогу. Адже ми не можемо забувати, що в країні триває війна. І кожен наш крок має бути ретельно виваженим.

Найкращим прикладом та найліпшими вчителями в цьому питанні можу назвати запорізьких дітлахів. Які під час обласного новорічно-різдвяного фестивалю не звертали уваги на віросповідання один одного. Вони разом бавились коло вертепу. І були від того щасливі.

Найближчим часом заплановано проведення засідання Ради релігійних організацій при голові Запорізької облдержадміністрації, аби ту ж саму думку донести до всіх релігійних організацій нашого регіону. Ми маємо не забувати ні на мить, що Україна - сучасна Європейська держава. І наш народ вміє вирішувати конфлікти цивілізовано.

На останок хочу нагадати текст зі старого завіту. Псалмоспівець Давид говорить: як то добре і як то гарно коли брати живуть у згоді. Отам посилає Господь благословення і життя навіки.»- написав на своїй сторінці голова ОДА.

Проте цікавою є і думка запорізького журналіста та активіста Сергія Сидорова, який так само написав на сторінці в .facebook  наступне «Если чуток абстрагироваться от хайпа последних дней, и глянуть на среднесрочную перспективу. То в случае дальнейших "креативов" нашего Луки по каким-то текущимповодам можно прийти к неутешительному выводу. 
А именно - что чувака РАЗГУЛИВАЮТ. Его же начальство, ну кто там в ФСБ курирует Московский патриархат и кто в МП отвечает за это взаимодействие. Подбрасывают те или иные темы, чтобы здесь немножко зажечь и вызвать к себе всеобщую "любовь". 
Чтобы к Страстной пятнице или там к Вознесению отправить Луку на тот свет, в рамках гибридной войны. На какую часть того света Лука наработал - это уже его проблема, а на этом свете новомученики, павшие от хунты, очень даже нужны свинособакам
АПД: опять-таки, возможны варианты. Например, сам Лука на месте ведет данный проект, чтобы сделать новомученика из какого-то священника епархии. Возможно, его московские партнеры по данному проекту изначально озвучили ему тему "а давай сделаем новомучеником кого-то из твоих", а тем временем прикидывают, насколько покатит сделать это же с самим Лукой.»